15
wrz
Wycieczka do Centrum Słuchu i Mowy MEDINCUS

« powrót

W dniu 12 września grupa „Biedronek” i Żabek” oraz 13 września grupa „Motyli”, „Pszczół” i „Wiewiórek” udały się na wycieczkę autokarową do Centrum Mowy i Słuchu MEDINCUS znajdującego się w Kajetanach.

Podczas wycieczki na dzieci czekała moc atrakcji. Przedszkolaki jeździły konno na kucykach, karmiły konie, oglądały zwierzęta w mini zoo (między innymi renifery oraz daniele), zwiedzały „Muzeum ślimaka”, powstałe dzięki darom pacjentów Centrum oraz brały udział w zajęciach sportowych przygotowanych specjalnie dla nich przez  instruktora sportu.

Na zakończenie wycieczki miała miejsce doniosła chwila pasowania na przedszkolaka, której dokonywały: Pani Dyrektor  Małgorzta Nowak oraz zastępca  Pani Dyrektor Małgorzata Kmiecik. Dotykając ramienia dziecka „czarodziejskim ołówkiem” przy słowach „Pasuje Cię na przedszkolaka” dzieci zostały wprowadzone w poczet przedszkolaków. Ceremonii towarzyszły gromkie brawa, okrzyki radości oraz gratulacje.  Na zakończenie uroczystości każde dziecko otrzymało pamiątkowy dyplom.

W podziękowaniu za wspaniałe przyjęcie w Centrum MEDINCUS, przedszkolaki wręczyły własnoręcznie przygotowane ślimaki, które poszerzą zbiory „Muzeum ślimaka”.

 

W tym miejscu, pragniemy jeszcze raz serdecznie podziękować Pani Magdalenie Ziętek za pomoc w organizowaniu wycieczki .smiley

 
» Przyjaciel naszego przedszkola
» zobacz więcej zdjęć w galerii
© 2012 Przedszkole Publiczne w Nadarzynie Projektowanie stron www