02
cze
Program profilaktyki logopedycznej

« powrót

Drodzy Rodzice

Wielkimi krokami zbliża się koniec roku szkolnego, a wraz z nim zakończenie działań związanych z realizacją „Programu profilaktyki logopedycznej”.

Głównym celem programu było zintegrowanie działań specjalistów, nauczycieli i rodziców w celu sprawnego i poprawnego pod względem artykulacyjnym, gramatycznym i leksykalnym komunikowania się dzieci z rówieśnikami i dorosłymi, w tym komunikowania o swoich potrzebach i stanach emocjonalnych.

Aby osiągnąć zamierzony cel programu zostało podjętych szereg działań wzmacniających współpracę logopedy, nauczycieli i rodziców. Jednym z nich było prowadzenie KĄCIKA LOGOPEDYCZNEGO na stronie internetowej naszego przedszkola, w którym umieszczane były artykuły i ćwiczenia logopedyczne dla dzieci. Zainteresowani Rodzice mogli korzystać z porad, konsultacji i lekcji instruktażowych prowadzonych przez logopedę. Zestawy ćwiczeń logopedycznych dostępne były również na tablicy informacyjnej dla rodziców.

W każdej grupie wiekowej odbywały się również zajęcia logopedyczne, podczas których dzieci usprawniały aparat artykulacyjny, oddechowy, słuchowy.

Wszelkim działaniom podejmowanym w ramach programu przyświecał nadrzędny cel DOSKONALENIE WYMOWY DZIECI. Aby to osiągnąć konieczna jest współpraca wszystkich, którzy znajdują się w otoczeniu dziecka.

Pragnę serdecznie podziękować Rodzicom oraz nauczycielkom za współpracę w ramach realizacji programu.

Logopeda: Małgorzata Kmiecik
» zobacz więcej zdjęć w galerii
© 2012 Przedszkole Publiczne w Nadarzynie Projektowanie stron www