20
paź
Motyle smakują jesień

« powrót

   W październiku grupa „ Motyli” pracowała wokół tematu: Jesień –dotknij, posmakuj, powąchaj. Przedszkolaki dowiadywały się skąd są owoce i warzywa. W czasie zajęć badawczych  poznawały je w sposób wielozmysłowy. Stosowały określenia dotyczące ich wyglądu , smaku i zapachu. Poznały budowę wewnętrzną warzyw i owoców. Zwróciły uwagę na nasiona.

   Podczas wycieczki do sklepu owocowo-warzywnego w Nadarzynie obejrzały warzywa i owoce mało znane np. bataty, bakłażany, pigwę i pigwowiec, żurawinę. Z wielkim zainteresowaniem oglądały różne rodzaje papryk, fasoli, a także nasion ( soczewica, soja, słonecznik, dynia ). Właściciel sklepu poczęstował wszystkie dzieci pięknymi jabłkami.

   W trakcie zajęć dzieci uświadomiły sobie wartość odżywczą warzyw i owoców. Z apetytem jadły owoce i warzywa które zgromadziły w kąciku przyrody. Oczywiście pamiętały o wcześniejszym ich umyciu.

   Największą chyba atrakcją dla dzieci było pieczenie ciasta marchewkowego. Przedszkolaki samodzielnie obierały i tarły marchewkę. Dodawały poszczególne składniki i z wielkim przejęciem posługiwały się mikserem. Zapach ciasta roztaczał się na całe przedszkole. A czy było smaczne? Nie został ani okruszek.

   Zachęcamy Rodziców do wspólnych działań kulinarnych z dziećmi z wykorzystaniem warzyw i owoców.
» zobacz więcej zdjęć w galerii
© 2012 Przedszkole Publiczne w Nadarzynie Projektowanie stron www