22
paź
PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

« powrót

                                                                            

W dniu 22 października w naszym przedszkolu odbyło się  uroczyste

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA.

Tego dnia wszystkie dzieci z naszego przedszkola złożyły przysięgę i zostały uroczyście włączone w poczet przedszkolaków Publicznego Przedszkola w Nadarzynie. 

Uroczystość ta była wielkim przeżyciem zwłaszcza dla najmłodszych dzieci. Dla nich, wszystko czego doświadczają w pierwszych tygodniach pobytu w przedszkolu jest nowe, pierwsze i zaskakujące. Odkrywanie nowego otoczenia łączy się z trudnym okresem adaptacji, któremu nierzadko towarzyszą łzy i tęsknota za rodzicami. Jednak ciepły uśmiech pań, wspólne zabawy i powiększające się z każdym dniem grono kolegów i koleżanek  pomogły osuszyć łzy i wyczarować uśmiech na twarzy naszych milusińskich. 

Gdy przyszedł czas na rozpoczęcie uroczystości wszystkie dzieci z uśmiechem na twarzy, ale też z nutką niepokoju wkroczyły na salę widowiskowo – sportową, gdzie zostały powitane przez panią Dyrektor.

Aby zostać prawdziwym przedszkolakiem należało wykonać kilka zadań: zaśpiewać piosenkę oraz udowodnić wszystkim, że potrafimy wspólnie się bawić.

Wykonywanym zadaniom bacznie przyglądała się Pani Dyrektor, która oświadczyła, że wszystkie dzieci z naszego przedszkola zdały test na

p r a w d z i w e g o  p r z e d s z k o l a k a.

Radości i oklaskom nie było końca.

            Nastąpił oczekiwany przez dzieci moment ślubowania. Każdy przedszkolak z powagą na twarzy podniósł do góry dwa paluszki i powtarzał tekst przysięgi obiecując być dobrym przedszkolakiem, dbać o dobre imię swojej grupy i przedszkola, sprawiać radość swym zachowaniem rodzicom i wychowawcom oraz bawić się wesoło. Po ślubowaniu nastąpiła ceremonia uroczystego pasowania, której osobiście za pomocą „czarodziejskiej kredki” dokonała Pani Dyrektor. Przy słowach „Pasuję Cię na przedszkolaka” wprowadzała każde dziecko w poczet przedszkolaków. Na pamiątkę pasowania na przedszkolaka  każde dziecko otrzymało dyplom oraz znaczek z logo naszego przedszkola.

 
» zobacz więcej zdjęć w galerii
© 2012 Przedszkole Publiczne w Nadarzynie Projektowanie stron www