04
mar
ZŁOTY KURCZAK

« powrót

               W dniu 2 marca nasze przedszkole odwiedzili aktorzy z Teatru Lalek FRASZKA. Tym razem, przedszkolaki miały okazję przenieść się wspólnie z aktorami w zaczarowany świat bajki  pt:” Złoty Kurczak”.

                Akcja tej bajki, jak to zazwyczaj w bajkach bywa toczyła się za górami, za lasami. W tej krainie żył wilk, który był nieco sentymentalny. Lubił podśpiewywać w chórze z żabami, chociaż wiedział, że wilki to złe zwierzęta i wszyscy się ich boją.

                Pewnego razu, wilka odwiedził lis, który przedstawił mu propozycję wzbogacenia się. Sentymentalny lis, który chciał być zwierzęciem złym, dał się przekonać lisowi krętaczowi.  Postanowili  zatem ukraść  babci i dziadkowi jajko z kurnika i wysiedzieć wspólnie złotego kurczaka, który jak urośnie będzie złotą kurą znoszącą złote jajka. Tym sposobem, jak twierdził lis krętacz- będą bogaczami.  Jak postanowili, tak zrobili.

                Lis krętacz wysiadując jajka  od początku  obmyślał chytry plan, jakby tu oszukać wilka. Kiedy jajko pękło, wykluł się z niego złoty kurczak, który od samego początku, pomimo zapewnień wilka, że jest zły,  traktował  wilka  jak tatę. Ów wilk, pomimo tego, iż na pozór starał się wszystkim udowodnić, że jest zły, również poczuł się ojcem.

                Niestety, lis krętacz wkroczył ze swoim planem. Wykradł kurczaka lisowi i umieścił go w swoim domu.  Wilk, chciał utuczyć kurczaka i zjeść ze smakiem, ponieważ doskonale wiedział, że kury nie znoszą złotych jajek, a cała bajeczka została przez niego wymyślona aby lis dołączył się do jego planu.

                Na szczęście, lis okazał się być w rzeczywistości dobry. Wykradł kurczaka lisowi i umieścił go w domu babci i dziadka. Sam natomiast, postanowił być psem podwórkowym, gdyż jego dobre serce podpowiadało mu, że to będzie najlepsze rozwiązanie w tej sytuacji.

                Bajka ta, nauczyła nasze przedszkolaki, że w każdym może obudzić się dobre  serce, i czasem wystarczy jeden impuls, aby ze „złego wilka”, stać się „dobrym psem podwórkowym”. 
» zobacz więcej zdjęć w galerii
© 2012 Przedszkole Publiczne w Nadarzynie Projektowanie stron www