09
cze
Motyle poznają Japonię

« powrót

Dnia 8 czerwca gościem w  grupie "Motyli" była mama Lucka. Lucek urodził się w Japonii, a jego tata jest Japończykiem. Mama chłopca bardzo ciekawie opowiedziała dzieciom o kraju Kwitnącej Wiśni.

Dzieci poznały nazwy największych wysp Japonii. Obejrzały piękne zdjęcia gór, wulkanów i miast. Zobaczyły naczynia i próbowały nauczyć się prawidłowo trzymać pałeczki. Przymierzały prawdziwy strój japoński. Z dużym zainteresowaniem oglądały książki i gazetki japońskie, także elementarz. Wysłuchały bajki czytanej przez mamę Lucka po japońsku, oczywiście jednocześnie tłumaczonej na język polski. Uczyły się kilku słów japońskich np. dziękuję.  Wielką atrakcją było robienie origami (czapki) z oryginalnego japońskiego papieru. Przedszkolaki dowiedziały się jak wygląda nauka  w Japonii. Co dzieci lubią jeść i w co się bawić. Jedna z zabaw to wyławianie jojo. Ta zabawa także naszym przedszkolakom sprawiła wiele radości. Każde  dziecko  chciało popisać się zręcznością i wyłowić balonik napełniony wodą .

Dzięki mamie Lucka dzieci poznały tak odległy kraj i zobaczyły jak wiele łączy dzieci japońskie i polskie. Serdecznie dziękujemy za tak ciekawe spotkanie.
» zobacz więcej zdjęć w galerii
© 2012 Przedszkole Publiczne w Nadarzynie Projektowanie stron www