27
lut
BOHATER TYGODNIA

« powrót

Bohater Tygodnia to kolejne działania innowacji pedagogicznej przeprowadzane we współpracy z rodzicami z grupy "Wiewiórki ".

Wybór Bohatera Tygodnia odbywa się w każdy czwartek. Rodzice otrzymują list od wychowawcy grupy, a wybrane dziecko wspólnie z opiekunami przygotowuje się do realizacji ustalonych zasad dalszej zabawy. Bohater Tygodnia przez cały tydzień korzysta z różnych przywilejów m.in. może przynieść swoją zabawkę, książeczkę, zdjęcia. Przez cały tydzień jest ważny i wyjątkowy, jest najważniejszą osobistością grupy.

Za pośrednictwem zdjęć i osobistych przedmiotów, każdego dnia opowiada coś o sobie swoim koleżankom i kolegom, bawi się z nimi swoją ulubioną zabawką. Wszystkie przyniesione przedmioty, prace plastyczne dotyczące pracy zawodowej rodziców umieszczone są w Kąciku Bohatera Tygodnia. Innym ważnym przywilejem jest zaproszenie swoich rodziców, dziadków do przedszkola, aby opowiedzieli nam o swojej pracy lub zainteresowaniach, ciekawym hobby, przeczytali dzieciom ulubioną książeczkę lub przynieśli do przedszkola swojego pupila.

Ostatnio naszym Bohaterem był Filip, a gościem specjalnym była jego Mama, która opowiedziała nam o tekturowych cudach, a także zapoznała z różnymi rodzajami skór. Otrzymaliśmy również specjalny prezent - tekturowy domek, który po ozdobieniu różnymi wzorami, postawiliśmy na honorowym miejscu w naszej sali. Dziękujemy Mamie za wszystkie upominki i tak ciekawe zajęcie.

                                                                                                            

                                                                                                                                                                                      I. Dymowska
 
» zobacz więcej zdjęć w galerii
© 2012 Przedszkole Publiczne w Nadarzynie Projektowanie stron www