05
mar
Wesoły tydzień w Wiewiórkach

« powrót

Rodzice to najważniejsi nauczyciele dzieci. Ostatni tydzień dla Wiewiórek był pełen wrażeń i niespodzianek.

Bohaterem tygodnia była Blanka, która zaprosiła do naszego przedszkola swoich Rodziców z siostrą Kornelią absolwentką  naszego przedszkola. Początkowo dzieci z naszej grupy odwiedził Tata Blanki. Celem tej wizyty było przybliżenie jego miejsca pracy oraz zainteresowania. W czasie spotkania dzieci oglądały różnego rodzaju przedmioty i narzędzia, które Tata wykorzystuje w swojej pracy, jako mechanik. Dowiedzieliśmy się również o różnego rodzaju samochodach.  

Mama Blanki opowiedziała nam jak należy dbać o zęby i jak należy je prawidłowo myć. Dowiedzieliśmy się również, jakie cuda można zrobić z gipsu, a także, jakich narzędzi Mama używa, aby nasze ząbki były ładne i zadbane. Okazało się, że zawód technika dentystycznego to bardzo odpowiedzialna funkcja. Wiele dzieci stwierdziło, że chciałoby w przyszłości wykonywać ten zawód.

Ogromną radość sprawił dzieciom niecodzienny gość - chomik. Przedszkolacy przyglądali się mu z zainteresowaniem, podziwiali jak dobrze radzi sobie szukając wyjścia z labiryntu, dowiedzieli się także od siostry Blanki, czym i jak odżywia się zwierzaczek.

Na uwagę zasługuje fakt, że zajęcia były zawsze doskonale przygotowane, nasi Goście przynosili różnorodne akcesoria związane z prezentowanym tematem. Z dużą starannością przekazywali swoja wiedzę oraz praktykę z danej dziedziny. Na zakończenie otrzymaliśmy od naszych Gości dużo niespodzianek.

Podziękowania dla Rodziców i Siostry, dziękujemy za zaangażowanie, poświęcony czas oraz pomysłowość w realizowaniu tematu. Mamy nadzieję, że wspólnie  spędzone chwile  na długo pozostaną w Waszej pamięci.

                                                                                                                                        I. Dymowska
» zobacz więcej zdjęć w galerii
© 2012 Przedszkole Publiczne w Nadarzynie Projektowanie stron www