12
mar
Bohater Tygodnia

« powrót

Kolejnym Bohaterem Tygodnia w grupie "Wiewiórki" był tym razem Oskar, miał okazję być szczególnie ważny i wyjątkowy. Korzystając z okazji zaprosił, do naszej grupy swoich Rodziców.

Mama Oskara przyszła do nas z rodzinnym pupilem o imieniu Dusia. Kotek wzbudził duże zainteresowanie. Mama opowiadała nam o życiu kota. Dowiedzieliśmy się, jak wygląda książeczka kota i co ona zawiera, jak ważne są szczepienia, co lubi zjadać Dusia, a także, czym się lubi bawić. Mieliśmy również okazję nakarmić zwierzaka.

Kolejnym Gościem był Tata Oskara, który zabrał nas na "wycieczkę " na lotnisko. Celem spotkania było zapoznanie dzieci z funkcjonowaniem lotniska oraz obowiązkami ludzi tam pracujących. Tata, jako przewodnik, opowiadając nam - wprowadził nas w tajniki pracy lotniska oraz przedstawił warunki podróżowania samolotem. Dzieci poznały ogólne zasady bezpieczeństwa, kontrolę bezpieczeństwa, dowiedziały się jak wygląda odprawa, czego nie można wnosić na pokład samolotu.  Następnym punktem wycieczki była Lotniskowa Służba Ratunkowa, którą mogliśmy zobaczyć na zdjęciach. Dowiedzieliśmy się również, jakie są samoloty i ile ważą, ile osób pracuje na lotnisku... i wiele innych interesujących rzeczy na temat funkcjonowania lotniska.  Na zakończenie Rodzice przygotowali dla nas słodkości.

Na uwagę zasługuje fakt, że dzieci miały mnóstwo pytań, na które rodzice Oskara wnikliwie odpowiadali. Bardzo dziękujemy za tak miłe doświadczenia, dużo ciekawych informacji i czas spędzony z nami.      

                                                                                                                                                     I.Dymowska

 
» zobacz więcej zdjęć w galerii
© 2012 Przedszkole Publiczne w Nadarzynie Projektowanie stron www