11
cze
Wiewiórki zwiedzają Lotnicze Pogotowie Ratunkowe

« powrót
8 czerwca 2017 roku dzieci z grupy Wiewiórki wybrały się na wycieczkę autokarową do siedziby Lotniczego Pogotowia Ratunkowego w Warszawie. Dzieci miały możliwość wejść i obejrzeć śmigłowiec ratunkowy, który już nie lata, ale przez wile lat niósł ludziom pomoc. Z opowieści pana Tomasza Janusa, ratownika medycznego, dowiedzieliśmy się ile osób wchodzi w skład załogi śmigłowca: pilot, lekarz i ratownik medyczny oraz wiemy ile trwa przygotowanie załogi do podejmowania akcji ratowniczych, są to tylko 3 minuty. 
Lotnicze Pogotowie Ratunkowe zajmuje się w polskim systemie opieki zdrowotnej udzielaniem świadczeń zdrowotnych w ramach Ratownictwa Medycznego, w tym wykonywaniem medycznych czynności ratunkowych oraz wykonywaniem lotniczego transportu sanitarnego. Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Lotnicze Pogotowie Ratunkowe powstał w 2000 roku, zarządzeniem Ministra Zdrowia z 9 listopada 2016 roku nastąpiła zmiana nazwy podmiotu na Lotnicze Pogotowie Ratunkowe. Podstawowym śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego jest Eurocopter EC 135 .
Serdeczne podziękowania dla Pana Bartosza Klotz, taty Martynki z grupy Wiewiórki, za zorganizowanie tej wspaniałej wycieczki. 
 

--

Justyna Pędzich

 
» zobacz więcej zdjęć w galerii
© 2012 Przedszkole Publiczne w Nadarzynie Projektowanie stron www