23
wrz
Dzień Przedszkolaka

« powrót

 "Dzień przedszkolaka" w naszym przedszkolu - był pełen niespodzianek. Dzień rozpoczęliśmy od obejrzenia teatrzyku pt "Bajka o Leniwym Królu". Leniwy Król, który wszystko wykonywał za pomocą czarów zgubił klucz od błękitnej szafy, gdzie przechowywał księgę z zaklęciami. Klucz odnalazła Smutna Królowa, na którą Czarownica rzuciła urok. Los Królowej  odmienił  ktoś, kto  się z nią szczerze zaprzyjaźnił. Po obejrzeniu teatrzyku w naszym przedszkolu odbyło się Uroczyste Pasowanie na Przedszkolaka.

Pasowanie na przedszkolaka to uroczystość, która na stałe zagościła w kalendarzu imprez przedszkolnych. Jest to bardzo ważne wydarzenie w życiu zarówno dzieci jak i nauczycieli.
W środę 20 września w Dniu Przedszkolaka dzieci dołączyły do grona przedszkolaków podczas Uroczystego Pasowania. Przedszkolaki zaprezentowały swoje umiejętności, które zdobyły podczas krótkiego pobytu w przedszkolu. Dla najmłodszych było to ogromne przeżycie, ale trzymały się bardzo dzielnie. Zanim przedszkolaki złożyły uroczystą przysięgę wykonały kilka zadań. Z uśmiechem na twarzach rozwiązywały zagadki, układały puzzle, odpowiadały na trudne pytania i uśmiechały się do publiczności, za co otrzymały gromkie brawa.  Po prezentacji swoich umiejętności nastąpiło ślubowanie, a następnie uroczyste przyrzeczenie. Dzieci obiecały: zgodnie bawić się w przedszkolu, przychodzić każdego dnia z uśmiechem, słuchać pani i być dzielnym przedszkolakiem. Następnie pani Dyrektor dokonała uroczystego pasowania.  Przez symboliczne dotknięcie ramienia każdego dziecka dużym, czarodziejskim ołówkiem, każde dziecko stało się dzielnym przedszkolakiem.  Radości i atrakcjom nie było końca. Na pamiątkę każde dziecko otrzymało dyplom oraz koszulkę z logo przedszkola. Na pewno był to niezapomniany dzień, pełen emocji i miłych wrażeń. Ten dzień zapewne na długo zapadnie w pamięci przedszkolaków.                                                                                                                                                                                                     

                                                                                                                                                               I . Dymowska 

    
    
  
» zobacz więcej zdjęć w galerii
© 2012 Przedszkole Publiczne w Nadarzynie Projektowanie stron www