07
paź
Jestem bezpieczny

« powrót

            W ramach realizacji tematu „Jestem bezpieczny” dzieci z grupy „Motyle”

wzięły udział w wycieczce do  Komisariatu Policji w Nadarzynie. Pan policjant opowiedział przedszkolakom o pracy policji. Pokazał akcesoria potrzebne w pracy. Dzieci z zaciekawieniem patrzyły przez lustro weneckie, a także na chwilę razem z wychowawczynią zostały „aresztowane” i zamknięte w celi. Wielką atrakcją było obejrzenie samochodu policyjnego. Wszystkie dzieci chciały siedzieć na miejscu kierowcy. Następnie pan policjant przypomniał o właściwym zachowaniu się na drodze i razem z przedszkolakami przeszedł ulicami Nadarzyna. Dzieci uczyły się właściwego przechodzenia przez jezdnię.

Kolejną atrakcją dla „Motylków” było spotkanie w przedszkolu z tatą Tosi, który jest policjantem. Dzieci tym razem oprócz podstawowego sprzętu policyjnego zobaczyły także kamizelkę kuloodporną i mogły ją zmierzyć. Pan Gierlach bardzo szybko nawiązał kontakt z dziećmi. Szczególną uwagę zwrócił na przestrzeganie przez dzieci zasad bezpieczeństwa. Wytłumaczył co należy zrobić jeśli dziecko się zgubi, lub ktoś chce je porwać i jaką pozycję należy przyjąć w przypadku ataku psa. W trakcie zabawy ruchowej wszystkie dzieci na sygnał (gwizdek policyjny) prawidłowo przyjmowały pozycję „żółwia”- ochrona ciała przed psem.

            Dodatkową atrakcją dla dzieci były tekturowe czapeczki z napisem „policjant” i słodkie lizaki- „rekwizyty” policjanta J.

Bardzo dziękujemy tacie Tosi za tak ciekawe zajęcie.

Zachęcamy także innych rodziców do opowiedzenia o swojej pracy, zainteresowaniach czy pasjach.

 

                                                              Wychowawczyni  grupy

                                                                Bożena Beszczyńska

           

 
» zobacz więcej zdjęć w galerii
© 2012 Przedszkole Publiczne w Nadarzynie Projektowanie stron www