11
lut
Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka w Biedronkach

« powrót

Najsłynniejszy miś świata, bo o nim mowa, uwielbiany przez dzieci i dorosłych na całym świecie, miał 18 stycznia swoje święto.

Obchodzimy wówczas - Dzień Kubusia Puchatka.

W naszej grupie ze względu na ferie świętowanie urodzin Kubusia trochę się przesunęło. Puchatek uczy dzieci właściwego zachowania. Poprzez swoje przygody, czasem porażki, pokazuje dzieciom, jak należy właściwie zachować się, jak traktować przyjaciół i bliskie osoby. Z tej okazji dzieci wraz z Rodzicami wzięli udział w konkursie plastycznym "Poświęć czasu deko, zrób z dzieckiem Misia – Eko”. Prace i pomysły na wykonanie misia mile nas zaskoczyły, dlatego wszystkie prace zostały wyróżnione, a dzieci otrzymały dyplomy i niespodzianki.  
Dla Biedroneczek  czekało wiele niespodzianek. Od samego rana wysłannicy Kubusia Puchatka wręczali listy, w których były zawarte instrukcje, co będzie sie działo w naszej grupie. Jedną z atrakcji było spróbowanie miodku z zadaniem specjalnym, które polegało na  ułożeniu portretu Puchatka, a także rozwiązaniu zagadek.Z ułożonych portretów zrobiliśmy książeczkę „Urodziny Kubusia Puchatka” Następnie dzieci zostały zaproszone do wspólnej zabawy, podczas której przedstawiły przyniesionego przez siebie pluszaka- Kubusia. Dzieci wysłuchały również krótkiej pogadanki o historii zabawki, a także dwóch książeczek o Kubusiu przeczytanych przez Gościa specjalnego Mamę Kajtka, która przyniosła nam dużego pluszaka do naszej sali. Były również zabawy z chustą animacyjną. Na zakończenie spotkania przy dźwiękach piosenki dzieci obejrzały wystawkę książek o Kubusiu, przyniesione przez dzieci, które systematycznie będziemy czytać.

 

Bardzo dziękujemy wszystkim Rodzicom za zaangażowanie i udział w konkursie,

a Mamie Kajtka za wspólnie spędzone chwile i dużego pluszaka.                   

                                                                                                                       Iwona Dymowska     
» zobacz więcej zdjęć w galerii
© 2012 Przedszkole Publiczne w Nadarzynie Projektowanie stron www