09
mar
Kino sferyczne

« powrót

W dniu 7 marca 2018r. w naszym przedszkolu oglądaliśmy filmy w  Kinie Sferycznym, które jest nową formą kształcenia nie tylko dla dzieci, lecz również dla dorosłych. Za pomocą systemu sferycznej projekcji w środku kopuły tworzy się niezwykły obraz.

Ogromny, przenośny namiot sferyczny, który rozłożony został na sali gimnastycznej, dostarczył wszystkim niezwykłych wrażeń.

Najmłodsi widzowie obejrzeli film ,,Przyjaciele – w organizmie człowieka“. Za pomocą cudownego wynalazku jego bohaterowie przenieśli się do wnętrza organizmu człowieka oraz zobaczyli jak oko jest powiązane z mózgiem, jak nasz organizm jest zasilany tlenem, a także dowiedzieli się o pracy serca i o układzie pokarmowym. Obserwowali też walkę z bardzo niebezpiecznym Wirusem-intruzem, który na wszelkie możliwe sposoby próbował wywołać najgorsze choroby.

Starsze grupy obejrzały film „Astronauta“, który zapoznał ich z doznaniami lecącego w kosmos człowieka. Widzowie otrzymali wyjątkową możliwość stania się uczestnikiem niezwykłej podróży i zobaczenia, jakie zmiany zachodzą w ciele człowieka podczas lotu w kosmos, co się dzieje na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej oraz o niebezpieczeństwach czyhających w przestrzeni kosmicznej.
» zobacz więcej zdjęć w galerii
© 2012 Przedszkole Publiczne w Nadarzynie Projektowanie stron www