14
kwi
Wiosna na wsi w grupie Motylki

« powrót

W ramach  realizacji tematu „Wiosna na wsi” Motylki zdobywały wiedzę na temat zmian zachodzących w przyrodzie. Wycieczka do sklepu ogrodniczego była okazją do poznania różnorodnych nasion i  narzędzi ogrodniczych.

Przedszkolaki gościły także w sali królika. Mama Zosi opowiedziała co królik je, jakie ma zwyczaje i jak należy się nim opiekować. Całodzienna opieka nad zwierzątkiem była dla dzieci prawdziwym przeżyciem.

Wielką atrakcją dla Motyli była wycieczka do Centrum Weterynaryjnego. Lekarz weterynarii pan Marcin Szulc bardzo ciekawie opowiedział przedszkolakom o swojej pracy. Towarzyszył mu pies (maskotka) Reksio. Dzieci oglądały różnorodny sprzęt medyczny. Dowiedziały się jak działa i po co  jest czipowanie zwierząt, co to jest USG i jak bada się zwierzęta. Przedszkolaki robiły sobie „opatrunki” i zadawały panu Marcinowi mnóstwo pytań. 

Serdecznie dziękujemy panu Andrzejowi Jaworskiemu, mamie Zosi – pani Kasi Kobylińskiej i panu Marcinowi Szulc za umożliwienie dzieciom poszerzenia wiedzy przyrodniczej.

                               Wychowawczyni grupy

                                     Bożena Beszczyńska
» zobacz więcej zdjęć w galerii
© 2012 Przedszkole Publiczne w Nadarzynie Projektowanie stron www