22
wrz
Uroczystość pasowania na Przedszkolaka

« powrót

20 września  w Dniu Przedszkolaka wszystkie dzieci z naszego przedszkola złożyły przysięgę i zostały uroczyście włączone w poczet przedszkolaków Publicznego Przedszkola w Nadarzynie. 

Uroczystość ta była wielkim przeżyciem zwłaszcza dla najmłodszych dzieci. Dla nich, wszystko czego doświadczają w pierwszych tygodniach pobytu w przedszkolu jest nowe, pierwsze i zaskakujące. Odkrywanie nowego otoczenia łączy się z trudnym okresem adaptacji, któremu nierzadko towarzyszą łzy i tęsknota za rodzicami. Jednak ciepły uśmiech pań, wspólne zabawy i powiększające się z każdym dniem grono kolegów i koleżanek  pomogły osuszyć łzy i wyczarować uśmiech na twarzy naszych milusińskich. 

Aby zostać prawdziwym przedszkolakiem dzieci wykonywały zadania podczas wspólnej zabawy, którym bacznie przyglądała się Pani Dyrektor.

Po wspólnej zabawie nastąpił oczekiwany przez dzieci moment ślubowania, po którym za pomocą „czarodziejskiej kredki” przy słowach „Pasuję Cię na przedszkolaka” pani Dyrektor wprowadzała każde dziecko w poczet przedszkolaków. Na pamiątkę pasowania na przedszkolaka  każde dziecko otrzymało dyplom.

 

 
» zobacz więcej zdjęć w galerii
© 2012 Przedszkole Publiczne w Nadarzynie Projektowanie stron www