15
paź
Wizyta w teatrze

« powrót

   W dniu dzisiejszym, tj. 15.10.2013 roku cztery grupy z naszego przedszkola: "Żabki", "Pszczoły", "Motyle" i "Wiewiórki" udały się do Centrum Kultury w Grodzisku Mazowieckim na przedstawienie teatralne pt.:”Złota Kaczka”.

   Była to opowieść o biednym żołnierzu Janie, który znany był ze swojej odwagi. Jego dobre serce i odwaga zostają jednak wystawione na próbę. Pierwsza z nich, to spotkanie z czartem, który kusi Jana złotem w zamian za podpisanie cyrografu. Na szczęście dobry anioł był w stanie ochronić Jana. Gdy żołnierz dociera do miasta,  na swojej drodze spotyka Marysie, córkę piekarza, w której zakochuje się od pierwszego wejrzenia. Dowiaduje się również o legendarnej Złotej Kaczce i bogactwie, jakie spotka śmiałka, który odnajdzie ją Kaczkę pokonując wszystkie próby odwagi.

   Jan postanawia odszukać Złotą Kaczkę, chociaż nikomu do tej pory się to nie udało. Dzielny żołnierz pokonuje przeciwności losu i odnajduje Kaczkę. Niestety, nie spostrzega, że bogactwo, którym może zostać obdarzony niesie za sobą zgubę dla jego duszy, gdyż warunkiem wzbogacenia się jest wydanie wszystkich pieniędzy jakie otrzymał  do zachodu słońca jedynie na siebie. Gdy uda mu się to zrobić, bogactwu nie będzie końca. Jan postanawia wypełnić warunek Złotej Kaczki, ponieważ chce ożenić się z Marysią i zapewnić jej dobrobyt.

   Kiedy ponownie Jan spotyka Marysię jest zupełnie innym człowiekiem niż do tej pory.  Jego wybranka serca nie może się nadziwić, że pieniądze mogą aż tak zmienić człowieka. Na szczęście,  Janek spotyka również żebraczkę, której ofiarowuje zakupiony od córki młynarza rogal.  W tym momencie zły czar pryska. Janek znów dostrzega, że nie można w życiu kierować się jedynie swoją wygodą.

   W tym samym czasie, na rynku miasta słychać obwieszczenie Burmistrza. Rada miasta zdecydowała, iż śmiałkowi, któremu uda się pokonać okropnego potwora- Bazyliszka należeć się będzie nagroda.

   Jan bez zastanowienia postanawia spróbować. Chce zdobyć szacunek, uznanie oraz poślubić najpiękniejszą „wedle swego uznania” dziewczynę w mieście. Na swej drodze ponownie spotyka dobrego anioła, który podpowiada Jankowi, jak może pokonać potwora, który swoim spojrzeniem zamienia ludzi w kamień. Wyposażony w lustro, odnajduje Bazyliszka, który po spojrzeniu na swoje odbicie sam zamienia się w kamień.

   Janek dzięki swojej odwadze i sprytowi zyskuje szacunek i uznanie mieszkańców miasta. Może również poślubić Marysię, która według niego jest najpiękniejszą dziewczyną w mieście.
» zobacz więcej zdjęć w galerii
© 2012 Przedszkole Publiczne w Nadarzynie Projektowanie stron www