Kontrast:   normalny wysoki  |  obrazy:   kolorowe czarno-białe  |  A- A A+

08
maj
Wiewiórki odwiedzają bibliotekę i księgarnię

« powrót

W dniu dzisiejszym "Wiewiórki" uczestniczyły, niestety, ale w ostatniej w tym roku szkolnym "lekcji bibliotecznej". 

Podczas spotkania pani bibliotekarka Ania zapoznała nas z poszczególnymi działami książek dla dzieci w zależności od wieku czytelnika. Wśród książek dla dzieci znalazł się się również dział popularnonaukowy z różnymi atlasami, encyklopediami z zakresu m.in.:sportu, przyrody, geografii. Dzieci dowiedziały się, że wśród zasobów biblotecznych znajdują się również do wypożyczenia filmy dla dzieci. O tym jak ciekawe są książki i jak dużo można się z nich dowiedzieć dzieci przekonały się podczas samodzielnego przeglądania książek.

Nasi mali czytelnicy doskonale wiedzą jak należy obchodzić się z wypożyczonymi książkami, znają zasady ich wypożyczania. 

Aby dzieci mogły samodzielnie dowieść różnicy między biblioteką, a księgarnią wprost z biblioteki wyruszyliśmy do pobliskiej księgarni. Tam z zaciekawieniem oglądały książki, podręczniki szkolne, mapy, atlasy. Dzieci natychmiast znalazły odpowiedź na nurtujące je pytanie i zgodnym chórem oświadczyły, że w księgarni książki kupujemy, a w bibliotece wypożyczamy. Brawo!!!.

Ufamy, że uczestnictwo w "lekcjach biblotecznych", kontakt z żywym słowem, obcowanie z książką będzie kolejnym krokiem ku dojrzałości czytelniczej najmłodszych dzieci.

W imieniu Dyrektora, nauczycieli oraz dzieci pragnę serdecznie podziękować za całoroczną współpracę Pani Dyrektor Biblioteki w Nadarzynie oraz naszej przewodniczce po świecie książek -  pani bibliotekarce Ani.

 

 
» zobacz więcej zdjęć w galerii
© 2012 Przedszkole Publiczne w Nadarzynie.

Deklaracja dostępności
Projektowanie stron www