Kontrast:   normalny wysoki  |  obrazy:   kolorowe czarno-białe  |  A- A A+

08
kwi
Dlaczego warto obchodzić Święta?

« powrót

Drodzy Rodzice,
przed nami Święta Wielkanocne. Jest to czas refleksji nad życiem i śmiercią, a nade wszystko nad wartościami ponadczasowymi: miłością, wiarą i nadzieją. Warto, abyśmy dołożyli wszelkich starań, by, w miarę możliwości, przestrzegając zasad bezpieczeństwa, ten świąteczny czas był obchodzony jak co roku. Dlaczego jest to ważne, co daje nam podtrzymywanie tradycji?
 
Powtarzalność świąt, ze wszystkimi związanymi z nimi obrzędami, daje człowiekowi,  zwłaszcza małemu, odczucie, że jest w życiu coś przewidywalnego i znajomego. To doświadczenie bezcenne, budujące poczucie stabilizacji i bezpieczeństwa.

Święta są ,,punktem odniesienia'' w czasie, co w dzisiejszym świecie, przeładowanym informacjami zmieniającymi się jak w kalejdoskopie pozwala na porządkowanie rzeczywistości. Jest ,,pewnikiem'', który napawa otuchą i spokojem.

Obchodzenie Świąt wiąże się ze spotkaniami w gronie rodzinnym. Budują one w dziecku identyfikację ze swoją rodziną i poczucie, że przynależy do danej społeczności.

Przygotowanie do świąt oraz ich celebrowanie tworzą tradycję. Wiążą się z nią różne przeżycia, które wzbogacają dziecko. Z czasem składają się one na wspomnienia z domu rodzinnego, do których chętnie wracamy w dorosłości.

Więź międzypokoleniowa, przekazywanie tradycji, budowanie tożsamości, pobudzanie wyobraźni i wrażliwości - to wszystko zyskuje dziecko dzięki uczestnictwu w obchodzeniu świąt.

Życzę Państwu, aby tegoroczne Święta Wielkanocne były czasem, w którym wstąpi w nas nowa nadzieja i wewnętrzny spokój.   
» zobacz więcej zdjęć w galerii
© 2012 Przedszkole Publiczne w Nadarzynie.

Deklaracja dostępności
Projektowanie stron www