Kontrast:   normalny wysoki  |  obrazy:   kolorowe czarno-białe  |  A- A A+


Nasze przedszkole zapewnia wszechstronny rozwój wszystkim swoim wychowankom. Na pierwszym miejscu jest podmiotowość i dobro dziecka.
Stoimy na straży praw dziecka. Pełnimy w różnej mierze funkcje opiekuńczo-wychowawcze i kształcące, które umożliwiają dzieciom wspólną zabawę i naukę w warunkach bezpiecznych, przyjaznych i dostosowanych do ich potrzeb i możliwości rozwojowych. Tworzymy optymalne warunki umożliwiające dzieciom osiągnięcie gotowości szkolnej.

Dajemy dzieciom możliwość uczestnictwa w zajęciach dodatkowych organizowanych w naszej placówce:
zajęcia wokalno - taneczne
język angielski
zajęcia z podstaw informatyki
religia
zajęcia z psychologiem
zajęcia z logopedą przedszkolnym

Dzieci mają do dyspozycji:
5 przestronnych sal (70m2 każda) z łazienkami, atrakcyjnie wyposażone w różnorodne zabawki i pomoce dydaktyczne
gabinet logopedyczno- psychologiczny przeznaczony do indywidualnej pracy z dziećmi prowadzonej przez specjalistów
własny blok żywieniowy
ogród przedszkolny bogaty w krzewy ozdobne i kwiaty jako element wychowania estetycznegoi płaszczyzna umożliwiająca prowadzenie różnorodnych
      obserwacji przyrodniczych
pracownię informatyczną wyposażoną w najnowszy sprzęt komputerowy
plac zabaw wyposażony w zestawy urządzeń do zabaw ruchowych i tematycznych
sala widowiskowo sportowa z dwiema przebieralniami i trzema łazienkami, z czego jedna przystosowana jest dla osób niepełnosprawnych oraz
     pomieszczeniem magazynowym na sprzęt sportowy

Przedszkole dysponuje bogatym zestawem różnorodnych pomocy dydaktycznych, służących do prowadzenia ciekawych zajęć z dziećmi w zakresie realizacji treści programowych. W przedszkolu pracuje wykwalifikowana i doświadczona kadra pedagogiczna, otwarta na zmiany i biorąca aktywny udział w doskonaleniu zawodowym.

Nasze przedszkole współpracuje z rodzicami dzieci organizując:
spotkania integracyjne
pikniki rodzinne
zajęcia otwarte z udziałem rodziców
okolicznościowe loterie oraz kiermasze
spotkania indywidualne oraz grupowe

Aktywnie współpracujemy z Instytucjami Użyteczności Publicznej na terenie Nadarzyna: NOK, Publiczną Biblioteką, Ośrodkiem Zdrowia, Posterunkiem Policji, Pocztą Polską oraz Ochotniczą Strażą Pożarną. Angażujemy się również w działalność charytatywną aktywnie współpracując z Domem Opiekuńczo-Wychowawczym w Walendowie oraz corocznie bierzemy udział w Finale WOŚP. Od kilku lat bierzemy udział w akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom”. Jesteśmy członkami Klubu Czytających Przedszkolaków.

Placówka czynna jest w godzinach od 7:00 do 17:00. Przedszkole dysponuje 125 miejscami i przystosowane jest do pracy w pięciu grupach po 25 dzieci w każdej. Budynek usytuowany jest w otoczeniu zieleni, w sąsiedztwie szkoły.

» zobacz więcej zdjęć w galerii
© 2012 Przedszkole Publiczne w Nadarzynie.

Deklaracja dostępności
Projektowanie stron www