Kontrast:   normalny wysoki  |  obrazy:   kolorowe czarno-białe  |  A- A A+

14
maj
Spektakl „Maleńkie Królestwo królewny Aurelki” w reż. Ewy Piotrowskiej online!

« powrót

Warszawski Teatr Baj i Teatr Lalek „Pleciuga” ze Szczecina zapraszają na prezentację spektaklu „Maleńkie Królestwo królewny Aurelki” Roksany Jędrzejewskiej-Wróbel, w reżyserii Ewy Piotrowskiej. Przedstawienie będzie można obejrzeć 16 i 17 maja.

Chyba każda dziewczynka choć raz chciała zostać królewną, a każdy chłopiec rycerzem. Nasza bohaterka o imieniu Aurelka, która jest zwykłą dziewczynką mieszkającą w zwykłym mieście, pewnego dnia otrzymuje swoje Maleńkie Królestwo i przemienia się w królewnę. Szczęśliwie spełnione marzenie, powiecie? Aurelka też tak myślała. Ale okazało się, że niekoniecznie wygląda to tak, jak sobie wyobrażała. Korona trochę ciśnie, tron jest twardy, piękna suknia uwiera, a Wielki Ochmistrz zmusza do zarządzania królestwem. Do tego wszystkiego zjawia się zarozumiały królewicz, a z krzaków wyłazi smok obżerający się cukierkami. Ta przekornie, i z humorem, opowiedziana historia jest zaproszeniem do rozmowy o odpowiedzialności, stereotypach i odwadze bycia sobą.

Książka „Maleńkie Królestwo królewny Aurelki” Roksany Jędrzejewskiej-Wróbel ukazała się nakładem Wydawnictwa Bajka w 2009 roku i w tym samym roku wygrała Konkurs na Najlepszą Książkę Dziecięcą „Przecinek i kropka” organizowany przez Empik. Została wpisana na prestiżową Złotą Listę Fundacji ABCXXI – „Cała Polska czyta dzieciom”. 10 października 2018 rok ukazało się drugie, rozszerzone wydanie tej znakomitej książki.

Przedstawienie będzie dostępne dla widzów na stronie internetowej Teatru Baj (www.teatrbaj.pl) dwukrotnie:
16 maja w godzinach 10:00-14:00 i 17 maja w godzinach 15:00-19:00.

 

W tym nietypowym czasie postanowiliśmy dać Państwu możliwość zaproszenia teatru do swojego własnego domu. Od kilku tygodni staramy się urozmaicać spędzony w odosobnieniu czas przemycając do Państwa codzienności nieco teatralnej magii. Można z niej skorzystać wchodząc codziennie na nasze strony internetowe i profile facebookowe, do czego serdecznie zachęcamy. 

 

 

 

 

Teatr Baj

www.teatrbaj.pl

https://www.facebook.com/TeatrBaj

Teatr Lalek „Pleciuga”

www.pleciuga.pl

https://www.facebook.com/Teatr.Lalek.Pleciuga

 

 

 

 

 


 
» zobacz więcej zdjęć w galerii
© 2012 Przedszkole Publiczne w Nadarzynie.

Deklaracja dostępności
Projektowanie stron www