Kontrast:   normalny wysoki  |  obrazy:   kolorowe czarno-białe  |  A- A A+

10
gru
Informacja dla rodziców

« powrót

Nadarzyn, dn. 07.12.2020r.

W dniu 3 grudnia 2020r. do skrzynki korespondencji z rodzicami znajdującej się przy wejściu do przedszkola, wpłynęła sugestia dotycząca przedszkolnego jadłospisu.

Odpowiedzi udziela przedszkolna intendentka.

"W odpowiedzi na sugestię jednego z rodziców odnośnie stosowania za dużej ilości cukrów w przygotowywanych posiłkach w naszym przedszkolu chciałam poinformować, iż wszystkie posiłki są przygotowywane na bazie naturalnych składników, natomiast zakupywane produkty gotowe są weryfikowane pod względem wartości odżywczej, w tym zawartości cukrów prostych.

Wszystkie produkty typu dżemy, budynie, kompoty są przygotowywane u nas na miejscu, z naturalnych składników, z kontrolowaną zawartością cukru. Inne napoje typu herbatka nie są dosładzane. Dzieci przez cały dzień mają dostęp do wody pitnej i mogą ją wybierać zamiast tradycyjnych napojów.

Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 26 lipca 2016 r. wszystkie normy żywienia w naszym przedszkolu są spełniane. Jadłospis jest sprawdzany każdorazowo pod kątem spełnienia wszystkich przepisów rozporządzenia. Białko, tłuszcze, węglowodany, w tym cukry są utrzymywane według normy. Na uwagę zasługuje fakt, że norma na cukry proste nie tylko nie jest przekraczana ale nie osiąga nawet 90% dozwolonego limitu.

W razie wyjaśnienia dodatkowych wątpliwości zapraszam do kontaktu z intendentką od pn-pt 7-15. Wszystkie raporty żywieniowe i receptury są dostępne do wglądu".
» zobacz więcej zdjęć w galerii
© 2012 Przedszkole Publiczne w Nadarzynie.

Deklaracja dostępności
Projektowanie stron www