Kontrast:   normalny wysoki  |  obrazy:   kolorowe czarno-białe  |  A- A A+

23
mar
Przedszkolaki pomagają

« powrót

“Nic nie ogrzeje serca tak, jak zimny nos”

Tyle prawdy w jednym zdaniu. Wierne, poczciwe, darzące miłością bez granic. Wesoło witają nas o poranku merdając ogonem, czuwają nad naszym bezpieczeństwem w dzień i w noc. Takie właśnie są nasze psy. Nie wszystkie jednak mają swój bezpieczny dom, w którym znajdują miłość. Z myślą o tych bezdomnych kilkadziesiąt lat temu, powstało Schronisko dla zwierząt w Milanówku. Jego założycielami byli Państwo Zofia i Roman Witkowscy, a pieczę nad Schroniskiem sprawuje Fundacja im. 120-lecia Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Polsce.

Mimo, iż w dobie Covid-19 współpraca ze środowiskiem lokalnym jest mocno utrudniona, nauczyciele, rodzice, a przede wszystkim dzieci z Publicznego Przedszkola w Nadarzynie nie poddają się i niosą pomoc. Aby wesprzeć bezdomne zwierzaki Grupa Biedronek objęła wirtualną opieką suczkę Grzankę. Ta łagodna i spokojna sunia szybko  znalazła kochający dom. W związku z tym, że w małych serduszkach mieści się wiele miłości, a chęć pomocy jest ogromna, nasza akcja trwa. Nowym podopiecznym Biedronek został Burek. Nieśmiały maluch, nie lubiący hałasu.

Na czym polega nasza pomoc? Przy drzwiach wejściowych do Przedszkola wystawiona została puszka, do której dzieci wrzucają zaoszczędzone pieniądze. Schronisko szacuje, że miesięczny koszt wyżywienia psa wynosi 40zł i taka kwota, co miesiąc przelewana jest na konto Fundacji. Istnieje również możliwości odwiedzenia podopiecznego w Schronisku, a nawet zabrania go na spacer po pobliskim lesie. W grudniu zorganizowana została również zbiórka karmy dla zwierząt pod nazwą “Świąteczna paka dla zwierzaka”. Wszystkie prezenty zostały przekazane przez wychowawcę grupy do Schroniska. Serdecznie dziękujemy rodzicom za pomoc i wsparcie.

Małe gesty mają wielką moc, dlatego rozbudzajmy w dzieciach empatię, poczucie odpowiedzialności i dumę z pomocy słabszym.                                

 

                                                                                     Wychowawcy Grupy Biedronek




» Grzanka i Burek




» zobacz więcej zdjęć w galerii
© 2012 Przedszkole Publiczne w Nadarzynie.

Deklaracja dostępności
Projektowanie stron www