Kontrast:   normalny wysoki  |  obrazy:   kolorowe czarno-białe  |  A- A A+

14
paź
Międzynarodowy Projekt Patriotyczny PIĘKNA NASZA POLSKA CAŁA

« powrót

Międzynarodowy Projekt Edukacyjny „Piękna Nasza Polska Cała”

 

„Kto Ty jesteś? Polak mały.

Jaki znak Twój? Orzeł biały…

… czy ją kochasz? Kocham szczerze!

a w co wierzysz? W Polskę wierzę! …”

 

Tymi słowami już od najmłodszych lat uczymy dzieci szacunku do Naszej Ojczyzny. Aby jeszcze bardziej wzmacniać patriotyzm w dzieciach, w roku szkolnym 2023/2024 Publiczne Przedszkole w Nadarzynie przystąpiło do Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego „Piękna Nasza Polska Cała”. 

Celem projektu jest kształtowanie postaw patriotycznych, postaw szacunku do własnego państwa oraz poczucia tożsamości narodowej. Ważne jest, aby od najmłodszych lat uwrażliwiać dzieci na historię i tradycje Polski, a także dostrzegać wartości dorobku polskiej kultury i nauki. Będziemy jeszcze bardziej zachęcać przedszkolaki do posługiwania się poprawną polszczyzną i uwrażliwiać dzieci na piękno języka polskiego. Celem naszego projektu jest również budzenie w podopiecznych poczucia empatii wobec innych ludzi, kształtowanie umiejętności dostrzegania potrzeb innych i niesienia pomocy.

 

„Mikołaj na Kresach”

Kierując się tymi wartościami, przystępujemy do pierwszego zadania, którym  jest zbiórka artykułów papierniczych, chemii gospodarczej i produktów długoterminowych dla polskich szkół na Litwie. Zbiórka trwa do końca października. Zachęcamy do dzielenia się i wparcia naszej zbiórki. Pudełko na dary znajduję się w głównym holu przedszkola. Z góry dziękujemy za okazaną pomoc.

Wszelkie zadania realizowane w ramach projektu zgodne są z obowiązującą Podstawą Programową i kierunkami polityki oświatowej MEN na rok szkolny 2023/2024. Relacje z aktywności w ramach projektu, będą zamieszczane na stronie Przedszkola, oraz w kąciku patriotycznym, znajdującym się koło sali Żabek.

 

Koordynator projektu: Kinga Piotrowska

Koordynator zbiórki: Agnieszka Bogacka
» zobacz więcej zdjęć w galerii
© 2012 Przedszkole Publiczne w Nadarzynie.

Deklaracja dostępności
Projektowanie stron www